Kapat
Menüyü Kapat
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
Online Altın Siparişinde Güven ve Kalitenin Adresi
25.12.2023

Online Altın Siparişinde Güven ve Kalitenin Adresi

Darphane'nin İmzasını Taşıyan Altınlar: Hem Yatırım Hem Hediye İçin Mükemmel Seçim

Tarihe tanıklık eden Darphane'nin ürettiği Cumhuriyet Dönemi altınları, hem ziynet hem de sikke kategorilerinde, yatırım ve estetik değerlerinin mükemmel harmonisiyle dikkat çekiyor. İster yatırım yapın, ister sevdiklerinize unutulmaz bir hediye arayışında olun; online altın siparişi platformumuzda aradığınız her şeyi bulabilirsiniz.

Kulplu ve Kulpsuz Altınlar: Her Zevke Uygun Tasarımlar

Darphane çıkışlarında kulpsuz olarak sunulan bu değerli altınlar, siz değerli müşterilerimizin istekleri doğrultusunda kulplu olarak da hazırlanabilmekte. Özellikle hediyeleşme ve takı olarak tercih edilen bu altınlar, online altın siparişi seçenekleriyle de geniş bir yelpazede sunulmaktadır. Müşterilerimizin her türlü zevk ve ihtiyacına uygun şekilde tasarlanan bu ürünleri, online mağazamızdan kolaylıkla sipariş edebilirsiniz.

'Yeni' ve 'Eski' Sarrafiye Altınlar: Karar Sizde

Ziynet ve sikke altınlar, üretildikleri yılın tarih damgasını taşırlar. Eğer üretim yılı ile satış yılı aynıysa bu altınlar 'yeni', değilse 'eski' kategorisinde yer alır. Ziynet altınlarında her yıl başında, sikkelerde ise Cumhuriyetimizin yıl dönümleri olan 29 Ekim'de tarih değişimi gerçekleşir. Yatırım veya hediye olarak düşündüğünüzde, yeni tarihli ürünler biraz daha yüksek fiyata sahip olabilir. Ancak, online altın siparişi yaparken, eski tarihli altınların da kendi avantajları vardır. 

Uzun Vadeli Yatırımcılar için Eski Tarihli Altınlar

Yatırım amacınız uzun vadeli ise, eski tarihli altınları tercih etmek daha mantıklı olabilir. Online altın siparişi platformumuz, yatırımcılara geniş bir seçenek yelpazesi sunar. Yılın son günlerinde olduğumuz şu dönemde, yeni tarihli Ziynet altınları ay sonunda eski kategorisine geçeceğini de unutmamak önemli. 

Online Altın Siparişi: Kolay, Güvenilir ve Kaliteli

Online altın siparişi sürecinde, Darphane güvencesi altında geniş bir ürün yelpazesi sunan AgaKulche, siz değerli müşterilerimize en uygun altını seçme konusunda uzman ekibiyle yardımcı olmak için burada. Yatırımınızı güvenle ve bilinçli bir şekilde yapmak için online mağazamızı ziyaret edin ve altın yatırım yolculuğunuza www.agakulche.com ile başlayın.

Blog Son Eklenenler
Satarken Zarar Etmeyen Altın Hangisi?
Satarken Zarar Etmeyen Altın Hangisi?

Altın yatırımı yaparken en çok dikkate alınması gereken konulardan biri, bozdururken zarar etmeyen altın seçeneklerine yatırım yapmanın daha mantıklı olmasıdır. Altın yatırımlarında, alım satımında oluşan farklar yatırımcı için önemli kayıplara neden olabilir.

Devamını Oku
07.06.2024
Gümüş Yatırımı Nasıl Yapılır?
Gümüş Yatırımı Nasıl Yapılır?

Gümüş yatırımı, birçok yatırımcı için cazip bir seçenektir. Hem değer saklama aracı olarak hem de piyasalardaki dalgalanmalardan kâr elde etme amacıyla tercih edilen gümüş, doğru stratejilerle değerlendirildiğinde yüksek getiriler sunabilir

Devamını Oku
07.06.2024
Altın Bozdururken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Altın Bozdururken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Altın bozdurmak, birçok yatırımcının belli zamanlarda ihtiyaç duyduğu bir işlemdir. Ancak bu işlemi gerçekleştirirken dikkat edilmesi gereken bazı önemli hususlar vardır. Öncelikle, altın bozduracağınız yeri iyi seçmelisiniz; güvenilir ve bilinen bir kuyumcu tercih etmek önemlidir Altın bozdurmak, birçok yatırımcının belli zamanlarda ihtiyaç duyduğu bir işlemdir. Ancak bu işlemi gerçekleştirirken dikkat edilmesi gereken bazı önemli hususlar vardır. Öncelikle, altın bozduracağınız yeri iyi seçmelisiniz; güvenilir ve bilinen bir kuyumcu tercih etmek önemlidir

Devamını Oku
07.06.2024
Altın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Altın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Altın, tarih boyunca değerini koruyarak yatırımcıların gözdesi olmuş bir maden olarak bilinir. Günümüzde hem ziynet eşyası hem de yatırım aracı olarak tercih edilen altın, ekonomik dalgalanmalara karşı güvenli bir liman olarak görülmektedir.

Devamını Oku
07.06.2024
Altın 995 Saflık Nedir? 995 vs 999 Farkı
Altın 995 Saflık Nedir? 995 vs 999 Farkı

Altının saflık derecesi, içeriğindeki diğer metallerin oranını belirler ve genellikle karat (K) veya milyem (‰) cinsinden ifade edilir. Karat sistemi, altının toplam 24 parçaya bölündüğünü ve saflık derecesinin bu parçalar üzerinden hesaplandığını gösterir.

Devamını Oku
07.06.2024
Kıymetli Maden Piyasalarındaki Yükseliş ve AgaKulche Shop
Kıymetli Maden Piyasalarındaki Yükseliş ve AgaKulche Shop

Piyasa Bülteni

Altın başta olmak üzere kıymetli maden piyasalarında son 2 yıldır ciddi bir yükseliş var. Bu durumun alıcı tarafındaki reaksiyonları nasıl oldu? Gözlemlerinizi alabilir miyiz? Altının TL olarak değerlenme sebeplerini iyi irdelemek lazım. 01 Ocak 2023 ten bugüne ons %30, dolar ise %72 oranında değer kazandı. Altın TL olarak %122 oranında çok daha fazla değer kazandı. Burada kritik nokta; altının fiyatının belirlenmesinde iki bağımlı etkeni olan ons ve dolar kurunun çok üzerinde değerlenmesi son bir yıldır uygulanan ithalat politikası ile alakalı. Arzın talebi karşılamaması nedeniyle iç piyasada uluslararası piyasaya göre ekstra bir prim oluştu. Altına yatırım yatırımcıda bu primden faydalanmış oldu. Özellikle enflasyonun varlığı ve yüksekliği yatırımcıyı daha çok altın almaya sevk etti. Daha çok talepte primin daha fazla yükselmesine neden oldu. Tamamen bir çıkmaza girdi. Vatandaş tarafından altına olan talep düşerse mevcut primli fiyatta düşerek normal seviyesine gelecektir. Ancak vatandaşın altına olan talebin çok ta düşeceğini beklememek lazım. Zira hala en güvenli yatırım altın olma noktasında birinci sırada.

Devamını Oku
29.05.2024
Yatırım İçin Hangi Altın Alınmalı? Hangisi Daha Karlı
Yatırım İçin Hangi Altın Alınmalı? Hangisi Daha Karlı

Yatırım dünyası, karmaşık öngörülere ve detaylı stratejilere dayalı bir yapıya sahiptir. Yatırımı söz konusu olduğunda, piyasada birçok çeşitli alternatifler bulunmaktadır. Seçeneklerin çok olması yatırımcılar için hem bir fırsat hem de bir karar verme zorluğu olduğundan doğru yatırımı seçmek karmaşık olabilir.

Devamını Oku
07.05.2024
En Uygun Altın Nereden Alınır?
En Uygun Altın Nereden Alınır?

Günümüzde de altın yatırımı hem uzun vadeli değer saklama hem de spekülatif kazanç elde etme potansiyeli ile önemini korumaktadır. Peki, altın alırken nelere dikkat etmek gerekir? Öncelikle, piyasadaki güncel altın fiyatlarını takip etmek, yatırım yapmayı düşündüğünüz altın türünün özelliklerini ve piyasadaki talebini anlamak önemlidir.

Devamını Oku
07.05.2024