Kapat
Menüyü Kapat
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
Kıymetli Maden Piyasalarındaki Yükseliş ve AgaKulche Shop
29.05.2024

Kıymetli Maden Piyasalarındaki Yükseliş ve AgaKulche Shop

Peki bugünlerde kıymetli maden müşterisi nelere ilgi gösteriyor?

Eskiden bilezik ve sarrafiye yatırımcının vaz geçilmez tercihi iken, artık bu ürünlerin yerini mini külçeler ve gümüş ürünler almaya başladı.

Aslında olması gereken oldu. Takı grubu ürünler yatırı olmaktan çıktı ve üretim amaçları doğrultusunda pazarlanır oldu.

Yatırım grubu içinde rafineri ürünleri tercih edilir oldu. Gümüş yatırım tercihleri içinde geniş yer bulmaya başladı. Son bir yıl verilerine göre altından daha fazla kar getirisi ile yatırımcının daha fazla dikkatini çekmeye başladı.

Agakulche olarak biz de bu eğilimi en iyi şekilde yönetmek için gerek yurtiçinde üretilmiş, gerek ise yurtdışında üretilmiş bir çok gümüş ürün alternatifini yatırımcının hizmetine sunduk ve ciddi bir talep aldık.

 

AgaOne grubunun hayata geçirdiği AgaKulche Shop’u nasıl değerlendiriyorsunuz?

Kuyumculuk alanında dünyanın ilk sırasında yer alan ülkemizde, bir kabuk değişimine ve yeniliğe ihtiyaç olduğu herkesin bildiği bir gerçek.

Bizler ilk önce AgaKulche e ticaret ile bu değişim konusunda ilk meşaleyi yaktık ve değerli metal ürünlerini, zenginleştirilmiş hizmet ağı ile birlikte müşterimize sunarak, tüm pazaryerlerinde ilk sıralara çıkarak kendimizi ispatladık.

Aleks Metal Rafineri ve ülkemizde seçkin rafinerilerin ürünlerini tüketici ile buluştururken, ürün yelpazemizi daha da genişletmek için yurtdışında seçkin rafinerilerin ve ülke darphanelerinin perakende ürünlerini de ithal etmek suretiyle ürün yelpazemizi çok daha geniş müşteri kitlesine hizmet verecek noktaya taşıdık.

Artık, yatırımcı müşteriye hizmet vermenin yanı sıra, takı grubu müşterisine, koleksiyonerlere ve hediye grubu ürünlerimiz ile bu müşteri grubuna da hizmet veriyoruz.

AgaKulche shop ile; Kuyumcu mağazalarında olmayan veya çok nadir bulunan yatırım grubu ürünleri ile, hediyelik ve koleksiyon grubu ürünlerini de diğer tüketiciler ile buluşturmuş olacağız.

Tüketiciler için yeni bir marka olan AgaKulche ürünlerinin geri satışı konusunda da müşterilerimize AgaKulche shoplar ile güvenli hizmetin kapısını açmış olacağız.

Sonraki aşamada müşterilerimiz internet ortamında satın aldıkları ürünleri AgaKulche Shop noktalarında teslim alarak zaman tasarrufu sağlayacak yeni bir hizmete daha kavuşacaklar.

 

AgaKulche Shop’un perakende tarafında sektöre katkısı sizce nasıl olacak?

En önemlisi perakende mağazalar için alternatif ürünler sunulması yeni müşterilerin oluşmasına veya mevcut müşterilerine yeni ürünler servis edilmesi suretiyle müşteri paylarının artmasına neden olacak.

Güvenilir dünya markası rafinerilerin ve darphanelerinin ürünlerine ulaşma imkanı olacak.

Sunulacak teknoloji bazlı hizmetler ile AgaKulche shop mağazaları rakiplerinden farklılaşmak suretiyle ticarette bir adım önde olacaklar.

Her mağaza sadece kendi semti ve mahallesinde bir müşteri kitlesine sahip iken, ilerleyen süreçte yurt geneline satış yapma imkanına sahip olacak. Bu da satış hacminde bir artışa ve büyümeye sebebiyet verecek.

Blog Son Eklenenler
Satarken Zarar Etmeyen Altın Hangisi?
Satarken Zarar Etmeyen Altın Hangisi?

Altın yatırımı yaparken en çok dikkate alınması gereken konulardan biri, bozdururken zarar etmeyen altın seçeneklerine yatırım yapmanın daha mantıklı olmasıdır. Altın yatırımlarında, alım satımında oluşan farklar yatırımcı için önemli kayıplara neden olabilir.

Devamını Oku
07.06.2024
Gümüş Yatırımı Nasıl Yapılır?
Gümüş Yatırımı Nasıl Yapılır?

Gümüş yatırımı, birçok yatırımcı için cazip bir seçenektir. Hem değer saklama aracı olarak hem de piyasalardaki dalgalanmalardan kâr elde etme amacıyla tercih edilen gümüş, doğru stratejilerle değerlendirildiğinde yüksek getiriler sunabilir

Devamını Oku
07.06.2024
Altın Bozdururken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Altın Bozdururken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Altın bozdurmak, birçok yatırımcının belli zamanlarda ihtiyaç duyduğu bir işlemdir. Ancak bu işlemi gerçekleştirirken dikkat edilmesi gereken bazı önemli hususlar vardır. Öncelikle, altın bozduracağınız yeri iyi seçmelisiniz; güvenilir ve bilinen bir kuyumcu tercih etmek önemlidir Altın bozdurmak, birçok yatırımcının belli zamanlarda ihtiyaç duyduğu bir işlemdir. Ancak bu işlemi gerçekleştirirken dikkat edilmesi gereken bazı önemli hususlar vardır. Öncelikle, altın bozduracağınız yeri iyi seçmelisiniz; güvenilir ve bilinen bir kuyumcu tercih etmek önemlidir

Devamını Oku
07.06.2024
Altın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Altın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Altın, tarih boyunca değerini koruyarak yatırımcıların gözdesi olmuş bir maden olarak bilinir. Günümüzde hem ziynet eşyası hem de yatırım aracı olarak tercih edilen altın, ekonomik dalgalanmalara karşı güvenli bir liman olarak görülmektedir.

Devamını Oku
07.06.2024
Altın 995 Saflık Nedir? 995 vs 999 Farkı
Altın 995 Saflık Nedir? 995 vs 999 Farkı

Altının saflık derecesi, içeriğindeki diğer metallerin oranını belirler ve genellikle karat (K) veya milyem (‰) cinsinden ifade edilir. Karat sistemi, altının toplam 24 parçaya bölündüğünü ve saflık derecesinin bu parçalar üzerinden hesaplandığını gösterir.

Devamını Oku
07.06.2024
Kıymetli Maden Piyasalarındaki Yükseliş ve AgaKulche Shop
Kıymetli Maden Piyasalarındaki Yükseliş ve AgaKulche Shop

Piyasa Bülteni

Altın başta olmak üzere kıymetli maden piyasalarında son 2 yıldır ciddi bir yükseliş var. Bu durumun alıcı tarafındaki reaksiyonları nasıl oldu? Gözlemlerinizi alabilir miyiz? Altının TL olarak değerlenme sebeplerini iyi irdelemek lazım. 01 Ocak 2023 ten bugüne ons %30, dolar ise %72 oranında değer kazandı. Altın TL olarak %122 oranında çok daha fazla değer kazandı. Burada kritik nokta; altının fiyatının belirlenmesinde iki bağımlı etkeni olan ons ve dolar kurunun çok üzerinde değerlenmesi son bir yıldır uygulanan ithalat politikası ile alakalı. Arzın talebi karşılamaması nedeniyle iç piyasada uluslararası piyasaya göre ekstra bir prim oluştu. Altına yatırım yatırımcıda bu primden faydalanmış oldu. Özellikle enflasyonun varlığı ve yüksekliği yatırımcıyı daha çok altın almaya sevk etti. Daha çok talepte primin daha fazla yükselmesine neden oldu. Tamamen bir çıkmaza girdi. Vatandaş tarafından altına olan talep düşerse mevcut primli fiyatta düşerek normal seviyesine gelecektir. Ancak vatandaşın altına olan talebin çok ta düşeceğini beklememek lazım. Zira hala en güvenli yatırım altın olma noktasında birinci sırada.

Devamını Oku
29.05.2024
Yatırım İçin Hangi Altın Alınmalı? Hangisi Daha Karlı
Yatırım İçin Hangi Altın Alınmalı? Hangisi Daha Karlı

Yatırım dünyası, karmaşık öngörülere ve detaylı stratejilere dayalı bir yapıya sahiptir. Yatırımı söz konusu olduğunda, piyasada birçok çeşitli alternatifler bulunmaktadır. Seçeneklerin çok olması yatırımcılar için hem bir fırsat hem de bir karar verme zorluğu olduğundan doğru yatırımı seçmek karmaşık olabilir.

Devamını Oku
07.05.2024
En Uygun Altın Nereden Alınır?
En Uygun Altın Nereden Alınır?

Günümüzde de altın yatırımı hem uzun vadeli değer saklama hem de spekülatif kazanç elde etme potansiyeli ile önemini korumaktadır. Peki, altın alırken nelere dikkat etmek gerekir? Öncelikle, piyasadaki güncel altın fiyatlarını takip etmek, yatırım yapmayı düşündüğünüz altın türünün özelliklerini ve piyasadaki talebini anlamak önemlidir.

Devamını Oku
07.05.2024