Close
Close
Account
Forgot password?
Close
Cart
Filter
Categories
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Brand
Model
{{ FILTER.NAME }}
Price

bilezik.jpg (67 KB)

Price: Low to High
Price: High to Low
Newest to Oldest
Oldest to Newest
Random
AgaKulche Ajda Bracelet 10 Gram 22 Carat Bracelet
24,502.45 TL
24,502.45 TL
Remittance Price : 23,767.37 TL %3  Discount
AgaKulche Burma 20 Gram 22 Carat Bracelet
49,716.22 TL
49,716.22 TL
Remittance Price : 48,224.74 TL %3  Discount
AgaKulche Double Twist 11 Gram 22 Carat Bracelet
27,635.72 TL
27,635.72 TL
Remittance Price : 26,806.65 TL %3  Discount

22 Ayar Bilezik

22 ayar bilezik hem yatırım hem de takı amaçlı tercih edilen bir emtiadır. 22 ayar bilezikler farklı tasarımlara sahip olabilir. İşlemeli ve taşlı modeller sahip oldukları işçilik maliyeti nedeniyle genellikle takı olarak tercih edilirken işçilik maliyetinin minimuma indirildiği 22 ayar bilezik modelleri yatırım amacıyla satın alınır. 22 ayar burma bilezik olarak veya yatırımlık altın bilezik olarak adlandırılan takılar bilezik formunda olması sebebiyle takılabilir bir altın yatırımı olduğu için yeni evlenen çiftlere de sıkça hediye edilir. 

22 Ayar Bilezik Nedir?

22 ayar bilezik modelleri genel olarak işçilik anlamında en az değer kaybının yaşandığı bilezik modellerdir. 22 ayar altın bilezikler %91,6 saflık oranına sahiptir. Örneklendirmek gerekirse 10 gramlık bir 22 atar altın bileziğin 9,16 gramı saf altın geri kalanı da nikel, bakır gibi farklı metallerdir. Altının işlenebilmesi ve kullanılabilir bir sertliğe gelebilmesi için bu eklemelerin yapılması gerekir. 

22 Ayar Bileziklerin Çeşitleri Nelerdir?

22 ayar bilezikler genellikle yatırım amaçlı tercih edilseler de yüksek altın oranı ve bu orana bağlı ortaya çıkan göz alıcı altın rengi sebebiyle takı olarak da kullanılabilirler. Yatırımlık olarak sunulan altın bilezikler “işçiliksiz” ibaresi ile satılır. Burma, kibrit çöpü, işçiliksiz Trabzon, şarnel gibi farklı model isimleri ile satışa çıkarılır. Bu modellerin her birinin farklı bir tasarımı olsa da ortak noktaları işçilik maliyetinin minimize edilmesi veya olmamasıdır. 

22 Ayar Bileziklerin Fiyatlarını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

22 ayar bilezik fiyatı pek çok faktöre bağlı olarak değişir. 22 ayar bilezik gram fiyatı göz önünde bulundurularak hesaplanır. 15 gramlık bir 22 ayar altın bileziğin fiyatı, 22 ayar altının gram fiyatının 15 ile çarpılması ile bulunur. 

Bilezik fiyatları bileziğin fiyatı üzerinde büyük etkiye sahip olsa da fiyatlandırma açısından önemli bir belirleyici olsa da bileziğin tasarımı ve işçiliği de fiyatlandırma üzerinde etkilidir. Bunların yanı sıra uluslararası altın borsasında belirlenen altın alış/satış fiyatları da 22 gram bilezik ne kadar eder? sorusunun yanıtının değişmesine neden olur. 

22 Ayar Bilezik Neden İyi Bir Yatırımdır?

22 ayar bilezik modellerinin yatırım amaçlı tercih edilmesinin en temel nedeni bu emtianın altın oranının oldukça yüksek olmasıdır. Özellikle yeni evlenenler için hediye seçileceği zaman hem şık bir takı olarak hem de yatırım aracı olarak bilezik hediye edilebilir. 

Altın en popüler yatırım araçları arasında yer alır. Altının değeri genellikle zaman içerisinde artar veya sabit kalır. Altının değerinin enflasyona paralel artması, düşük riskli bir yatırım aracı olması onu çok tercih edilen bir yatırım seçeneği haline getirir.  Uzun vadeli bir yatırım aracı olan altın hızlı bir şekilde nakde çevrilebilir. 

22 Ayar Bilezik Nereden Alınır?

Kuyumcular, mücevher satışı yapan zincir mağazalar, online altın satış platformlarından 22 ayar bilezik alınabilir. Altın gibi değerli bir emtia satın alırken Aga Kulche’nin sigortalı kargo hizmetlerinden yararlanarak evinizden çıkmadan istediğiniz 22 ayar altın bileziği kolayca satın alabilirsiniz. 

22 Ayar Bilezik Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Altın satın alırken altının türünden bağımsız olarak dikkat edilmesi gerekenler vardır. 22 ayar bilezik alırken güvenilir ve saygın bir yerden alışveriş yapılması önemlidir. Özellikle online alışverişlerde güvenilirliğini kanıtlamış, hizmetleri ile altın satın alma sürecinde güvenliği öne çıkaran bir yer tercih edilmelidir. Aga Kulche markaları altınların seri numarası ile sorgulanabildiği İKO-Güvence sistemi, anlaşmalı kargo ve sigorta firması ile güvenilir teslimat, kamera kaydı altında güvenilir paketleme gibi hizmetleriyle öne çıkan Aga Kulche’den güvenilir bir şekilde altın alışverişi yapmak mümkün. 

22 Ayar Bilezik Nasıl Saklanır?

22 ayar bileziklerin mümkünse kutusunda saklanması önerilir. Bileziklerin toza ve neme maruz kalmaması için kese veya kutuda saklanması önemlidir. Bilezikler aktif olarak kullanılıyorsa belirli aralıklarla temizlenmelidir. Bileziklerin üzerinde herhangi bir çizilme olmaması için farklı takılarla ve metaller ile bir arada tutulmaması önerilir. 

22 Ayar Bilezik Kararma Yapar Mı?

22 ayar bileziklerin saf altın oranı çok yüksek olduğunda oksitlenme ihtimali düşüktür bu nedenle de kararma yapması beklenmez. Ancak bilezik bazı kimyasallara ve metallere temas ettiğinde hafif renk değişimleri olabilir.